|
Virovitica Online
Novosti - arhiv
Fotografija dana
Gospodarstvo
Crna kronika
Kultura
Sport
Zabava
Servisi
Gradski vodič
E-adresar
Web imenik
Mali oglasnik
Vrijeme
E-razglednice
Parlament
Zabava
Forum
Chat
Cyber zid
Bioritam
Knjiga gostiju
Vic dana
Vijesti
Zvonimir Šimić podnio mandat zamjenika župana na raspolaganje
Objavljeno: 03.07.2007


  
 Zvonimir Šimić, dožupan
  
Zamjenik župana Virovitičko – podravske županije, Zvonimir Šimić osvrnuo se na današnji zaključak s konferencije za novinare Hrvatske seljačke stranke.

- Najava Hrvatske seljačke stranke, da će na sjednici Skupštine Virovitičko – podravske županije zatražiti raspravu u obrazovanju, očiti je pokušaj političkog poentiranja, jer volio bih da iz iste stranke dođe i inicijative za raspravom o rezultatima iz hrvatskog jezika i matematike i za Bjelovarsko – bilogorsku županije, koja se nalazi na pred posljednjem mjestu – kazao je zamjenik župana Virovitičko – podravske županije, Zvonimir Šimić koji je u nastavku još istaknuo.

- U Virovitičko – podravskoj županiji, također smo neugodno iznenađeni rezultatima nacionalnog ispita iz hrvatskog jezika i matematike, i stoga smo već prije zakazali javnu tribinu koja će se održati u Velikoj vijećnici Virovitičko – podravske županije u četvrtak 5. srpnja u 10 sati, na kojoj će se detaljno analizirati rezultati nacionalnog ispita s meritornim akterima. Odnosno, na javnoj tribini će sudjelovati: ravnatelji osnovnih škola s područja Virovitičko – podravske županije, nastavnici hrvatskog jezika i matematike, stručni suradnici u osnovnim školama, ravnatelj Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja, Goran Sirovatka, načelnik Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje zadužen za osnovno školstvo, Nenad Marković, predstavnik Instituta društvenih znanosti Ivo Pilar, Toni Babarović.

Osim toga na javnu tribinu pozvani su i predstavnici svih stranaka koji su zastupljeni u Skupštini Virovitičko – podravske županije kako bi mogli sudjelovati u raspravi. A što se pak tiče visokog obrazovanja na području Virovitičko – podravske županije, uz rad dislociranog Drvnog studija i naznake upisa nove generacije studenata, potom intenzivnog rada na osnivanju i početku rada Visoke škole za menadžment u turizmu i informatici u Virovitici, ova županijska vlast, učinila je itekako mnogo na podizanju kvalitete obrazovanja.

Ne bježeći od političke odgovornosti i ne znajući kakvu će odluku Nacionalno vijeće donijeti u srijedu, 4. srpnja, glede izdavanja dopusnice za početak rada Visoke škole za menadžment u turizmu i informatici u Virovitici, osobno sam predsjedniku Skupštine Virovitičko – podravske županije, Borisu Hlavatiju, podnio mandat zamjenika župana, na raspolaganje.
Komentari čitatelja  (do sada: 1)
Broj otvaranja članka: 33
verzija za printer / print it

» Vijesti iz zemlje
 
» Vezane vijesti